ASMENINIS TRENERIS
  • BLOGAS
  • APIE MANE
  • KONTAKTAI

My Life in Words

Ketogeninė dieta

1/7/2018

Comments

 
Ketogeninė dieta – tai tokia dieta, kurios metu itin apribojamas anglivandenių kiekis ir siekiama, kad organizmas energijai išgauti naudotų riebalus, o ne gliukozę, kuri yra įprastas organizmo energijos šaltinis. Riebalų naudojimas energijai išgauti yra normali žmogaus organizmo funkcija, tačiau norint energijai panaudoti riebalus organizmui reikia perjungti sudėtingas biochemines reakcijas, šis procesas užtrunka, be to, svarbu, kad ilgą laiką organizmas gautų minimalų angliavandenių kiekį, o tokia mityba nėra įprasta šiomis dienomis.
Norint pervesti organizmą į ketogeninį režimą (ketozę) reikia ne tik sumažinti angliavandenių kiekį maiste, bet ir ženkliai padidinti riebalų kiekį maiste. Laikotarpis, kurio metu organizmas prisitaiko prie didelių riebalų koncentracijų maiste ir nebenaudoja gliukozės kaip pagrindinio energijos šaltinio, gali būti sudėtingas. Šis pereinamasis laikotarpis gali užtrukti kiekvienam individui skirtingą laiko tarpą, dažniausiai 3 – 4 savaites. Būtent tokį laiko tarpą rekomenduojama eksperimentuoti su savo organizmu, jeigu praėjus 3 – 4 savaitės vis dar jaučiatės blogai, bandymą pereiti į ketogeninį režimą reikėtų nutraukti, nes jis tinkamas ne kiekvienam organizmui. Ko galite tikėtis bandydami pervesti organizmą į ketogeninį režimą?
Pirmosios dienos
Pirmosiomis dienomis sumažinus agliavandenių kiekį iki 50g per dieną galite jaustis pavargęs, mieguistas, neturintis energijos. Taip yra dėl to, kad organizmo gliukozės atsargos, sukauptos glikogeno pavidalu, po truputį senka, organizmas jas išnaudoja energijai išgauti. Dėl šios priežastis gali labai sustiprėti noras valgyti angliavandenių turinčių produktų. Reikėtų stengtis atsilaikyti pagundoms, šiomis dienomis užsiimti mažiau energijos reikalaujančiomis veiklomis, kad organizmas pamažu prisitaikytų naudoti naująjį energijos šaltinį – riebalus. 
Pirmosios savaitės
Pirmąją savaitę sumažinus angliavandenių kiekį mitybos racione galite pastebėti ženklų svorio netekimą, tačiau šis svorio netekimas nėra sudeginti kūno riebalai, o vanduo, pasišalinęs iš organizmo. Glikogeno atsargos, sukauptos organizme yra susijungusios su vandens molekulėmis, todėl naudojant glikogeno atsargas netenkama ir vandens, kuris buvo susijungęs su glikogenu. Taip pat žmonės pastebi ryškų jėgos sumažėjimą treniruočių metu, tai taip pat normali būsena, kadangi organizmas energiją naudoja perėjimui į ketogeninį režimą, todėl treniruočių intensyvumas kelias pirmąsias savaites turėtų būti mažesnis. Antros savaitės pabaigoje organizmas turėtų palengva pereitį į ketogeninį režimą ir energijos lygis vėl turėtų ženkliai padidėti. Išnaudojęs sukaupto glikogeno atsargas organizmas pradės gaminti ketonus – jie naudojami energijai išgauti ir gali būti aptinkami šlapime specialiais indikatoriais.
Trečia ir ketvirta savaitės
Tris keturias savaites vartojant mažai angliavandenių, iki 50 g per dieną, organizmas jau turėtų būti pilnai perėjęs į ketogeninį režimą, todėl visi nemalonūs simptomai turėtų būti išnykę, energijos ir jėgos lygiai atsistatę ir savijauta turėtų būti puiki, tačiau tokios griežtos mitybos reikėtų laikytis dar kelis mėnesius, kad organizmas pilnai pereitų į ketogeninį režimą. Tuomet pastovus noras valgyti, kad palaikytumėte gerą savijautą bus išnykęs, nes organizmas turės didžiulį rezervą energijai išgauti iš poodinio riebalinio sluoksnio. Būtent šis mitybos režimas padeda sumažinti poodinį riebalį sluoksnį ir išryškinti raumenis, tačiau, kaip jau minėta anksčiau, toks mitybos būdas yra tinkamas ne kiekvienam organizmui, todėl nusprendę jį išbandyti atidžiai stebėkite savo savijautą.
Comments

    Archyvas 

    February 2018
    January 2018
    December 2017

    Kategorijos

    All
    Maisto Papildai
    Receptai
    Straipsniai Ir Patarimai
    Treniruotės

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • BLOGAS
  • APIE MANE
  • KONTAKTAI